• Werk - werk - werk

  Werkgelegenheid is van het grootste belang om ook in de toekomst een aantrekkelijke gemeente te zijn.

  De VVD wil optimaal gebruik maken van onze ligging tussen Rotterdam en Antwerpen en de kansen in de regio.

  Alleen met een sterke economie kunnen we voorzieningen in stand houden.

   
 • Voorzieningen

  Halsteren en Lepelstraat moeten hun dorpse karakter en goede voorzieningen behouden.

  Voor Halsteren is de Dorpsstraat als het centrale winkelgebied daarin bepalend.

  De Melanen blijft geopend en wordt hét openluchtzwembad voor de regio, op een manier die past bij het Halsterse buitengebied.

   
 • Belastingverlaging

  De VVD wil geen euro belasting meer heffen dan absoluut noodzakelijk.

  De riool- en afvalstoffenheffing gaan omlaag.

  Zuinig omgaan met gemeenschapsgeld.

  De middeninkomens betalen al meer dan genoeg..

   
 

VVDplus: een brug slaan tussen politiek en maatschappij


door Hans Kersten, woensdag 10 oktober 2018
“Met veel plezier en enthousiasme wil VVD Plus het initiatief nemen om in Bergen op Zoom, samen met betrokken organisaties, aandacht te vragen voor een toegankelijke binnenstad. Ook voor mensen met een handicap.” Dat stond in de uitnodiging die begin mei van dit jaar naar een aantal maatschappelijke organisaties ging. Afzender: VVDplus.

In het kader van de Week van de Toegankelijkheid nam VVD Plus het initiatief om samen met deze organisaties een werkgroep te vormen om in Bergen op Zoom de Week van de Toegankelijkheid te organiseren. Dat was best spannend. Want hoe zou dat vallen? Is het mogelijk een brug te slaan tussen politieke en maatschappelijke organisaties? Het antwoord is achteraf helder: dat viel goed en het is mogelijk. Tussen 1 en 6 oktober werd ruim aandacht besteed aan deze week. Uiteindelijk namen negen organisaties naast VVDplus deel aan de organisatie.

Er was aandacht op radio (weblink, vanaf 11:42) en op tv (weblink, vanaf 2:35).


Op 3 oktober werd de belevingsroute gehouden in Bergen op Zoom. Tijdens die route werden mensen in de gelegenheid gesteld om zelf plaats te nemen in een rolstoel en zich te verplaatsen met een taststok en afgeplakte bril. Drie wethouders namen deel hieraan en kregen het schouwrapport 2018 uitgereikt.Op 6 oktober was de afsluiting met een minisymposium in het Zwijnshoofd. Dit werd gesponsord door het Meeussenfonds.
Winkeliers en openbare gebouwen kunnen in aanmerking komen voor een toegankelijkheidscertificaat. Dit is in De week van de toegankelijkheid aan een aantal ondernemers uitgereikt.

Aan het college van B & W is een schouwrapport (pdf) uitgereikt.

De werkgroep is voornemens om volgend jaar weer een Week van de Toegankelijkheid te organiseren. In de tussentijd blijven we actief om zowel maatschappelijk als politiek te waken voor een toegankelijk Bergen op Zoom voor iedereen.

Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Hans Kersten (hanskersten@vvd-bergenopzoom.nl of 06-11253723)

 
 

Aanverwante artikelen

 
 
 
© 2019 VVD Bergen op Zoom - Halsteren - Lepelstraat 
WebCMS: Koedie ICT